UKŁADNICA REGAŁOWA SILO

UKŁADNICA REGAŁOWA SILO

CHARAKTERYSTYKA PRODUKTU

MAGAZYNOWANIE NA NAJWYŻSZYM POZIOMIE - ZRÓWNOWAŻONE DZIAŁANIE I EFEKTYWNOŚĆ KOSZTOWA

Wysokiej jakości rozwiązanie technologiczne współczesnej logistyki magazynowej – usprawniaj procesy operacyjne, optymalizuj przestrzeń i czas, zwiększ wydajność, automatyzuj pobieranie materiałów, eliminuj przemieszczanie się pracowników, eliminuj błędy, redukuj koszty.

Układnica regałowa SILO to optymalne rozwiązanie do automatyzacji składowania artykułów o różnych gabarytach, artykułów o niejednorodnej objętości. Jest idealnym rozwiązaniem do magazynowania produktów przemysłowych, komponentów, części zamiennych i narzędzi ze wszystkich branż. Do największych zalet układnicy SILO należy możliwość składowania dużo większej ilości towaru niż na standardowych regałach, przy jednoczesnej oszczędności powierzchni (mniejsza powierzchnia = większa pojemność magazynu).

SILO składa się z dwóch rzędów regałów wysokiego składowania oraz z masztu przemieszczającego się pomiędzy nimi. Szuflady są pobierane (lub wkładane) za pomocą robota automatycznie sterowanego z okna dostępu. Robot dostarcza przywołaną szufladę do żądanego okna dostępu. Szuflada może być przywołana w trybie ręcznym za pomocą ekranu sterowania lub poprzez transmisję danych informatycznych programu G-STOCK lub G-DOC. SILO zarządza lokalizacjami według objętości produktów do składowania.

Sterowanie systemem składowania umożliwia zintegrowanie go z systemami klasy ERP, WMS oraz pozwala na prowadzenie kompletnej gospodarki magazynowej (m.in. kontrolowanie stanów minimalnych, lokalizacji, zamówień w formie elektronicznej, zapewnienie zasady FIFO). Układnica SILO osiąga znaczne prędkości, pozwalając na uzyskanie wysokiej wydajności operacji logistycznych, a w połączeniu z systemem informatycznym na wyeliminowanie błędów i skrócenie procesów.

W myśl zasady “towar do człowieka” układnica SILO eliminuje konieczność poruszania się po magazynie do minimum, skraca czas wyszukiwania artykułów, redukuje liczbę błędów podczas kompletacji oraz znacząco podnosi poziom bezpieczeństwa pracy.

Automatyczny magazyn SILO zapewnia niezawodne i wydajne składowanie towarów. Istnieje możliwość dostosowania parametrów maszyny do indywidualnych potrzeb Klienta np. maksymalna nośność, sposób pobierania asortymentu.

Układnica magazynowa SILO firmy Temrex to rozwiązanie do optymalizacji przestrzeni składowania, które umożliwia:

  • automatyzację operacji wejścia i wyjścia produktu,
  • łatwy i szybki dostęp do składowanych materiałów,
  • stałą kontrolę i aktualizację stanów magazynowych,
  • eliminację błędów wynikających z ręcznego zarządzania magazynem,
  • podniesienie poziomu bezpieczeństwa pracy,
  • obniżenie ryzyka zdarzeń wypadkowych,
  • poprawę bezpieczeństwa składowanych towarów poprzez kontrolę dostępu.

Uelastycznienie i usprawnienie organizacji pracy:

  • pełne identyfikowanie wydań, przyjęć itp. w czasie rzeczywistym,
  • pełna dostępność artykułów i komponentów 24/7 – stała wydajność dzięki maksymalnej przepustowości magazynu,
  • większa gęstość magazynowania, lepsze wykorzystanie kubatury magazynu – korytarz roboczy to wymiar jednostki ładunkowej powiększony o możliwie minimalne i bezpieczne luzy manipulacyjne (oszczędność powierzchni magazynowej, każdy metr kwadratowy = pięć metrów sześciennych).

PARAMETRY TECHNICZNE

Konstrukcja Konstrukcja układnicy magazynowej pozwala na maksymalne wykorzystanie powierzchni.
Malowanie proszkowe Szczególny nacisk położony został na estetyczne i trwałe wykończenie maszyny. Blachy poddawane są kompletnej obróbce powierzchniowej zakończonej nałożeniem farby proszkowej odpornej na zarysowania i utratę koloru. Na życzenie Klienta możliwe jest wykończenie według kolorystyki RAL.
Ekran dotykowy Układnica magazynowa SILO wyposażona jest w ekran dotykowy z piktogramami, umożliwiającymi sprawne poruszanie się po menu, jak i zarządzanie wszystkimi parametrami maszyny: konfiguracje maszyny, przywoływanie półek, pomoc techniczną w postaci instrukcji wyświetlanych na ekranie, wybieranie numeryczne, zarządzanie wskaźnikami.
Kurtyna świetlna Układnica SILO posiada kurtyny świetlne tzw. bariery bezpieczeństwa klasy 4, które są aktywne podczas ruchu platformy. Przerwanie wiązki w momencie pracy maszyny w oknie dostępu, powoduje zatrzymanie się urządzenia. Bariery bezpieczeństwa chronią opratora w trakcie ruchu platformy.
Listwy ślizgowe PE-HD Listwy ślizgowe PE-HD (polietylen wysokiej gęstości) znajdujące się pod prowadnicami szuflad ułatwiają operacje wyciągania oraz eliminują zjawisko pojawiania się w urządzeniu metalowych odpadów.
Instalacja elektryczna Cała instalacja elektryczna dostarczana jest w standardzie przemysłowym. Wszystkie podzespoły elektroniczne pochodzą od uznanego producenta i są łatwe do nabycia, co gwarantuje prosty i szybki serwis, niezawodność oraz niezależność. Wszystkie połączenia oparte są na rozwiązaniu Plug&Play, co pozwala na szybką instalację i łatwą obsługę serwisową.
Platforma wielokierunkowa Platforma w układnicy pracuje w trzech osiach.
Zasilanie Zastosowana metoda zasilania jest podobna do zasilania metra. Zasilanie przenoszone jest poprzez miedziane szyny ("+") w dachu i "0" w ziemi - jest to bezpieczne zarówno dla użytkowników, jak i ekip serwisowych. Wykorzystanie szyny pozwala na bardzo szybką pracę robota, gdyż nie utrudniają tego przewody elektryczne ciągnące się za platformą.
Wskaźnik laserowy Zarządzanie ruchem za pomocą pomiarów laserowych zapewnia całkowitą kontrolę położenia robota (1/10mm). Dzięki pomiarom laserowym sterownik PLC zawsze zna położenie robota (nawet podczas ruchu). Przewagą tego systemu pomiarowego nad enkoderami jest usunięcie wszystkich części mechanicznych (paski, napinacze, koła pasowe itp.) oraz uproszczenie konserwacji.

konfiguracje

WYPOSAŻENIE DODATKOWE

Dostęp do artykułów znajdujących się w układnicy SILO może być zabezpieczony za pomocą czytnika kart zbliżeniowych dobranego odpowiednio do technologii identyfikatorów Klienta – w ten sposób możliwe jest wykorzystanie stosowanych już identyfikatorów jako mechanizmu bezpiecznego dostępu do mini magazynu.

Mini magazyn SILO może zostać wyposażony we wskaźniki strefowe. Wskaźniki można konfigurować dowolnie co 25 mm, co oznacza, że można mieć kilkadziesiąt, kilka lub jedną dużą strefę w zależności od potrzeb i składowanego asortymentu. Wskaźniki włącza się z poziomu administratora systemu. Strefy współpracują z oprogramowaniem, co ułatwia szybkie odnalezienie asortymentu przez operatora.

Opcjonalny system ochrony ESD polega na zastosowaniu ocynkowanych prowadnic zamiast prowadnic malowanych proszkowo. Zarówno wewnątrz maszyny, jak i na bokach półek oraz montażu dodatkowych szczotek w celu usunięcia ładunków elektrostatycznych z półki, jak i z całej maszyny, co pozwala na składowanie elementów wrażliwych na wyżej wymienione składniki. Zastosowanie materiałów antystatycznych znacząco zwiększa bezpieczeństwo miejsca pracy oraz chroni przed skutkami wyładowań elektrycznych.

Rozwiązanie do zastosowania w warunkach wymagających ciągłej kontroli parametrów powietrza. Układnica regałowa SILO umożliwia składowanie w środowisku kontrolowanym (wentylacja, klimatyzacja, system kontroli wilgotności, temperatury). Ponadto można zamontować czujniki przeciwpożarowe oraz czujniki gazu.

Układnica SILO może zostać zaprojektowana z kilkoma oknami dostępu: przód/tył, boki maszyny. Dzięki projektowi kilku okien dostępu, kilku operatorów może pracować jednocześnie.

W przypadku, gdy artykuły są zatowarowane w piwnicy i pobierane na piętrze, SILO jest idealnym rozwiązaniem pozwalającym obsługiwać kilka pięter.

Istnieje możliwość wykonania pulpitu z drewna dębowego, co gwarantuje wysoką jakość wykończenia okna kontrolnego.

Wszystkie szuflady w układnicy regałowej można podzielić za pomocą wykonanych z blachy ocynkowanej przegród. W mini magazynie SILO można przechowywać wszystkie rodzaje produktów i materiałów, małe przedmioty, części zamienne. Powiązane ze wskaźnikami strefowymi wyposażenie umożliwia skuteczne uporządkowanie zawartości szuflady oraz łatwą identyfikację produktów.

Układnica regałowa może zostać wyposażona w kurtynę elektryczną, która całkowicie zamyka okno dostępu. Kurtyna jest przydatna w przypadku produktów, które powinny znajdować się w stałej temperaturze lub środowisku o stałych parametrach – służy zabezpieczeniu przedmiotów.

Opcjonalny diodowy wskaźnik stref wskazuje lokalizację na szufladzie, w której znajduje się pozycja do pobrania, ułatwiając picking.

Mini magazyn SILO może zostać wyposażony w specjalne systemy pozwalające na wyciąganie produktów z szuflady za pomocą robota.

wideo