REGAŁ WINDOWY JUMPER

REGAŁ WINDOWY JUMPER

CHARAKTERYSTYKA PRODUKTU

ZOPTYMALIZOWANA KOMPLETACJA, WIĘKSZA ELASTYCZNOŚĆ, REDUKCJA KOSZTÓW

Wysokiej jakości rozwiązanie technologiczne współczesnej logistyki magazynowej – usprawniaj procesy operacyjne, optymalizuj przestrzeń i czas, zwiększ wydajność, automatyzuj pobieranie materiałów, redukuj koszty.

Regał windowy JUMPER to optymalne rozwiązanie do automatyzacji składowania artykułów o większej wadze i różnych gabarytach, artykułów o niejednorodnej objętości.  Jest idealnym rozwiązaniem do magazynowania produktów przemysłowych, komponentów, części zamiennych i narzędzi ze wszystkich branż. Do największych zalet wieży JUMPER należy możliwość składowania dużo większej ilości towaru niż na standardowych regałach, przy jednoczesnej oszczędności powierzchni (mniejsza powierzchnia = większa pojemność magazynu).

Regał windowy JUMPER to niezbędne narzędzie w każdej firmie, dążącej do poprawy wydajności, szybkości oraz niezawodności.

JUMPER składa się z pionowej struktury o wytrzymałości 60 ton, w której z przodu i z tyłu znajdują się szuflady. Pomiędzy dwoma kolumnami szuflad przemieszcza się platforma, która pobiera wybraną przez użytkownika szufladę, a następnie dostarcza ją do okna dostępu. Urządzenie może być sterowane bezpośrednio przez ekran dotykowy lub za pomocą komputera (programu do zarządzania gospodarką magazynową).

W myśl zasady “towar do człowieka” regał windowy JUMPER redukuje potrzebę poruszania się po magazynie do minimum, skraca czas wyszukiwania artykułów oraz redukuje liczbę błędów podczas kompletacji.

Regał windowy JUMPER firmy Temrex to rozwiązanie do optymalizacji przestrzeni składowania, które umożliwia:

 • optymalizację zarządzania artykułami i zwiększenie wydajności – zabezpieczenie produktów i ograniczenie błędów pobierania,
 • uproszczenie i zabezpieczenie dystrybucji wszystkich niezbędnych artykułów – optymalizację stanów magazynowych,
 • możliwość składowania towarów zarówno lekkich, jak i ciężkich,
 • elastyczny układ szuflad dostosowanych do małych i dużych gabarytów,
 • istotne oszczędności procesów operacyjnych w firmie – minimalizację strat i marnotrawstwa zasobów firmowych,
 • obniżenie ryzyka zdarzeń wypadkowych,
 • skrócenie czasu kompletacji,
 • uproszczenie zarządzania zapasami dzięki oprogramowaniu G-STOCK.

Uelastycznienie i usprawnienie organizacji pracy:

 • pełne identyfikowanie wydań, przyjęć itp. w czasie rzeczywistym,
 • pełna dostępność artykułów i komponentów 24/7,
 • zoptymalizowanie przestrzeni składowania – zmniejszenie zajętości powierzchni do 90% (wykorzystanie dostępnej wysokości pomieszczenia, często niezagospodarowanej).

PARAMETRY TECHNICZNE

Konstrukcja Konstrukcja regału windowego została tak zaprojektowana, aby umożliwiała ładowność regału do 60 ton.
Malowanie proszkowe Szczególny nacisk położony został na estetyczne i trwałe wykończenie maszyny. Blachy poddawane są kompletnej obróbce powierzchniowej zakończonej nałożeniem farby proszkowej odpornej na zarysowania i utratę koloru. Na życzenie Klienta możliwe jest wykończenie według kolorystyki RAL. Wnętrze regału windowego składa się z metalowych elementów pokrytych powłoką antykorozyjną.
Ekran dotykowy Wieża pionowego składownania JUMPER jest wyposażona w ekran dotykowy z piktogramami umożliwiającymi sprawne poruszanie się po menu jak i zarządzanie wszystkimi parametrami maszyny: konfigurację urządzenia, przywoływanie szuflad, pomoc techniczną w postaci instrukcji wyświetlanych na ekranie, wybieranie numeryczne, zarządzanie wskaźnikami.
Kurtyna świetlna Wieża JUMPER posiada kurtyny świetlne tzw. bariery bezpieczeństwa klasy 4, które są aktywne podczas operacji wyciągania szuflady. Poza fazą wyciągania szuflady, przerwanie wiązki nie powoduje zatrzymania się urządzenia. Bariery bezpieczeństwa chronią operatora w trakcie wysuwania szuflady.
Listwa zębata Wieża JUMPER wyposażona jest w listwę zębatą, która umożliwia przesuwanie platformy roboczej. Eliminuje to ryzyko wydłużania lub zerwania elementów przenoszenia napędu, skrócenie czasu cyklu, a także stabilność nawet w przypadku zatrzymania przy dużej prędkości (w razie zatrzymania awaryjnego) oraz brak potrzeby serwisowania oraz regulacji.
Silnik Zastosowanie w regale JUMPER 500 dwóch silników do ruchu pionowego i dwóch silników do ruchu poziomego pozwala na uzyskanie krótkiego czasu cyklu tj. szybkiego dostępu do szuflady, nawet przy jej maksymalnym obciążeniu.
Napęd platformy roboczej Platforma robocza wyposażona jest w pojedynczy napęd w przypadku regału JUMPER 300 (300 kg ładowności użytecznej) oraz w podwójny napęd w przypadku regału JUMPER 500 (500 kg ładowności użytecznej).
Szuflady Specjalnie zaprojektowane szuflady posiadają ładowność użyteczną do 300 (JUMPER 300) lub do 500 kg (JUMPER 500) rozłożoną nierównomiernie - nie ma zatem koniecznści rozkładania obciążenia w szufladach. Wysokość poziomu półek można dowolnie modyfikować dostosowując je do rodzaju składowanych i przechowywanych towarów.
Listwy ślizgowe PE-HD Listwy ślizgowe PE-HD (polietylen wysokiej gęstości) znajdujące się pod prowadnicami szuflad ułatwiają operacje wyciągania oraz eliminują zjawisko pojawiania się w urządzeniu metalowych odpadów.
Instalacja elektryczna Cała instalacja elektryczna dostarczana jest w standardzie przemysłowym. Wszystkie podzespoły elektroniczne pochodzą od uznanego producenta i są łatwe do nabycia, co gwarantuje prosty i szybki serwis, niezawodność oraz niezależność. Wszystkie połączenia oparte są na rozwiązaniu Plug&Play, co pozwala na szybką instalację i łatwą obsługę serwisową.
Serwis Wykluczenie napędu typu łańcuchy, pasy, liny i zastąpienie listwą zębatą zmniejsza ilość serwisu do minimum, gdyż platforma nawet po zatrzymaniu awaryjnym znajduje się w prawidłowej pozycji. Zastosowanie wyżej wymienionej listwy zębatej ułatwia dostęp do elektroniki i automatyki oraz skraca czas interwencji serwisowych, a także ułatwia przeglądy okresowe i prace konserwacyjne.

konfiguracje

WYPOSAŻENIE DODATKOWE

Wieża JUMPER może zostać wyposażona we wskaźniki strefowe. Wskaźniki można konfigurować dowolnie co 25 mm, co oznacza, że można mieć kilkadziesiąt, kilka lub jedną dużą strefę w zależności od potrzeb i składowanego asortymentu. Wskaźniki włącza się z poziomu administratora systemu. Strefy współpracują z oprogramowaniem, co ułatwia szybkie odnalezienie asortymentu przez operatora.

Opcjonalny system ochrony ESD polega na zastosowaniu ocynkowanych prowadnic zamiast prowadnic malowanych proszkowo. Zarówno wewnątrz maszyny, jak i na bokach półek oraz montażu dodatkowych szczotek w celu usunięcia ładunków elektrostatycznych z półki, jak i z całej maszyny, co pozwala na składowanie elementów wrażliwych na wyżej wymienione składniki. Zastosowanie materiałów antystatycznych znacząco zwiększa bezpieczeństwo miejsca pracy oraz chroni przed skutkami wyładowań elektrycznych.

Regał windowy może zostać zaprojektowany z kilkoma oknami dostępu: przód/tył, góra/dół. Dzięki projektowi podwójnych okien dostępu przód/tył dwie osoby mogą pobierać artykuły z dwóch różnych szuflad jednocześnie. Winda robocza obsłuży kolejno każdą stronę. W przypadku podwójnych okien dostępu góra/dół winda robocza obsłuży kolejno każde piętro.

Istnieje możliwość wykonania pulpitu z drewna dębowego, co gwarantuje wysoką jakość wykończenia okna kontrolnego.

Wszystkie szuflady w regale windowym można podzielić za pomocą wykonanych z blachy ocynkowanej przegród. W regale windowym JUMPER można przechowywać wszystkie rodzaje produktów i materiałów, małe przedmioty, materiały sypkie, szpule i części zamienne w pojemnikach (pudełkach, paczkach, skrzyniach, kartonach, opakowaniach).

Regał windowy JUMPER może został wyposażony w elektroniczny pomiar wagi, który upraszcza pracę w przypadku składowania towaru na wagę.

Wieża JUMPER może zostać wyposażona w ekstraktor, który umożliwia wysuwanie szuflad poza regał windowy. Ekstraktor umożliwia zabranie całej szuflady na stanowisko pracy lub przemieszczanie szuflady na potrzeby załadunku. Ekstraktor jest urządzaniem mobilnym, może być automatyczny lub manualny.

Regał windowy JUMPER może zostać wyposażony w kurtynę elektryczną, która całkowicie zamyka okno dostępu. Kurtyna jest przydatna w przypadku produktów, które powinny znajdować się w stałej temperaturze lub środowisku o stałych parametrach – służy zabezpieczeniu przedmiotów.

Rozwiązanie do zastosowania w warunkach wymagających ciągłej kontroli parametrów powietrza. Regał windowy JUMPER umożliwia składowanie w środowisku kontrolowanym (wentylacja, klimatyzacja, system kontroli wilgotności, temperatury). Ponadto można zamontować czujniki przeciwpożarowe oraz czujniki gazu.

wideo