REGAŁ ROTACYJNY GIROCLASS

REGAŁ ROTACYJNY GIROCLASS

CHARAKTERYSTYKA PRODUKTU

wielofunkcyjny, elastyczny i wszechstronny. regał uszyty na miarę

Wysokiej jakości rozwiązanie technologiczne – usprawniaj procesy operacyjne, optymalizuj składowanie i zarządzanie dokumentami, zwiększ wydajność, oszczędzaj powierzchnię.

Regał karuzelowy GIROCLASS to optymalne rozwiązanie do automatyzacji składowania artykułów, dokumentów, do których czas dostępu powinien być jak najkrótszy. Doskonale sprawdza się w zastosowaniach biurowych (dokumentacja, archiwa, nośniki danych). Do największych zalet regału GIROCLASS należy możliwość składowania dużo większej ilości towaru niż na standardowych regałach, przy jednoczesnej oszczędności powierzchni.

Regał karuzelowy GIROCLASS to niezbędne narzędzie w każdej firmie, dążącej do poprawy wydajności, szybkości oraz niezawodności. Nowoczesny design, indywidualny projekt oraz możliwość integracji z istniejącym już systemem informatycznym otwiera szeroki wachlarz zastosowań w biurach, bankach, urzędach, recepcjach.

GIROCLASS jest maszyną, w której półki przesuwają się samoczynnie przed oknem dostępu operatora. Półka z poszukiwanym dokumentem zatrzymuje się na wysokości pulpitu, a system sygnalizacji pomaga odnaleźć położenie produktu. Obsługa regału jest bardzo prosta i intuicyjna. Użytkownik chcąc pobrać dokumenty z regału, przy pomocy klawiatury przywołuje odpowiednią półkę. Obsługa regału odbywa się zawsze w tej samej, ergonomicznej pozycji, nie ma potrzeby schylania się. Dostęp do wszystkich dokumentów jest szybki i prosty. Automatyczny regał karuzelowy dostarcza dokumenty bezpośrednio do rąk operatora wykorzystując najkrótszą drogę transportową.

Wymiary regału rotacyjnego są dostosowywane do architektury pomieszczenia Klienta, a jego wyposażenie zależne jest od przeznaczenia maszyny. W regale można archiwizować akta różnej wielkości, składowane luzem, w segregatorach, teczkach podwieszanych, kopertach itp. Jest to również bardzo wygodny sposób na przechowywanie dokumentów o niestandardowych wymiarach oraz nośników typu CD, pendrive, powerbank, kart płatniczych czy kart pamięci.

Regał rotacyjny GIROCLASS firmy Temrex to rozwiązanie do optymalizacji składowania, które umożliwia:

  • optymalizację zarządzania artykułami i zwiększenie wydajności – zabezpieczenie produktów i ograniczenie pobierania,
  • szybką obsługę dzięki dużej prędkości i krótkiej trasie ruchu dokumentów,
  • istotne oszczędności procesów operacyjnych w firmie – minimalizację strat i marnotrawstwa zasobów firmowych,
  • obniżenie ryzyka zdarzeń wypadkowych,
  • zabezpieczenie dostępu do wszystkich dokumentów.

Uelastycznienie i usprawnienie organizacji pracy:

  • pełne identyfikowanie (użytkownik ma dostęp jedynie do przypisanych mu dokumentów),
  • ergonomiczne i bezpieczne warunki pracy,
  • zoptymalizowanie przestrzeni składowania – zmniejszenie zajętości powierzchni do 90% (wykorzystanie dostępnej wysokości pomieszczenia, często niezagospodarowanej).

konfiguracje

PARAMETRY TECHNICZNE

Malowanie proszkowe Szczególny nacisk położony został na estetyczne i trwałe wykończenie maszyny. Blachy poddawane są kompletnej obróbce powierzchniowej zakończonej nałożeniem farby proszkowej odpornej na zarysowania i utratę koloru. Na życzenie Klienta możliwe jest wykończenie według kolorystyki RAL.
Mechanizm ręcznego odblokowania W przypadku wystąpienia awarii lub zaniku zasilania, regał karuzelowy posiada mechanizm ręcznego odblokowania, dzięki czemu użytkownik ma dostęp do wszystkich artykułów znajdujących się w maszynie. Do obracania półek wykorzystywana jest korba.
Kurtyna świetlna Regał karuzelowy posiada kurtyny świetlne tzw. bariery bezpieczeństwa klasy 4, które są aktywne podczas ruchu półek. Przerwanie wiązki powoduje zatrzymanie się urządzenia. Bariery bezpieczeństwa chronią operatora podczas ruchu półek.
Kurtyna elektryczna Regał rotacyjny GIROCLASS został wyposażony w kurtynę elektryczną, która całkowicie zamyka okno dostępu. Kurtyna jest przydatna w przypadku produktów, które powinny znajdować się w stałej temperaturze lub środowisku o stałych parametrach - służy zabezpieczeniu przedmiotów. Kurtyna chroni również przed kurzem i światłem.
Oświetlenie neonowe lub LED Regał rotacyjny jest wyposażony w oświetlenie neonowe lub LED - jesteśmy w stanie dostosować się do indywidualnych potrzeb Klienta, uwzględniając jednocześnie normy środowiskowe.
Silnik Silnik prądu zmiennego w regale GIROCLASS wyposażony jest w motoreduktor z dopasowanym przełożeniem, który umożliwia długotrwałą i bezawaryjną pracę maszyny.
Falownik Dzięki zastosowaniu falownika maszyna posiada płynny start oraz stop, co zapobiega zarówno przemieszczaniu się towaru na półkach, jak i wydłuża żywotność wszystkich elementów mechanicznych takich jak: silnik, przekładnia zębata oraz łańcuch.
Emisja hałasu Hałas maszynowy emitowany przez użytkowaną maszynę nie przekracza 57dB.
Pulpit z drewna Pulpit wykonany jest z drewna dębowego, co gwarantuje wysoką jakość wykończenia okna kontrolnego.
Dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych Wysokość pulpitu roboczego została specjalnie zaprojektowana z myślą o osobach niepełnosprawnych.
RODO Dane osobowe przechowywane w regale karuzelowym są bezpieczne, co jest szczególnie istotne w kontekście rozporządzenia o ochronie danych osobowych RODO.

WYPOSAŻENIE DODATKOWE

Czytniki kodów kreskowych używane są najczęściej w przypadku, gdy artykuły pobierane lub odkładane do regałów mają skomplikowane oznaczenia lub są trudne do odróżnienia. Korzystanie z kodów kreskowych zwiększa precyzję pobierania i gwarantuje, że operatorzy wybiorą właściwe artykuły.

Regał karuzelowy GIROCLASS może zostać wyposażony we wskaźniki strefowe. Wskaźniki można konfigurować dowolnie co 20 mm, co oznacza, że można mieć kilkadziesiąt, kilka lub jedną dużą strefę w zależności od potrzeb i składowanego asortymentu. Wskaźniki włącza się z poziomu administratora systemu. Strefy współpracują z oprogramowaniem, co ułatwia szybkie odnalezienie asortymentu przez operatora.

Dodatkowy stop awaryjny jest umieszczony po drugiej stronie urządzenia, co umożliwia użytkownikowi szybką reakcję w razie nagłej awarii maszyny.

Zastosowanie ocynkowanych prowadnic zamiast prowadnic malowanych proszkowo, zarówno wewnątrz maszyny jak i na bokach półek oraz montaż dodatkowych szczotek pozwala na usunięcie ładunków elektrostatycznych z półki, jak i z całej maszyny, co pozwala na składowanie elementów wrażliwych na wyżej wymienione czynniki. Zastosowanie materiałów antystatycznych znacząco zwiększa bezpieczeństwo miejsca pracy oraz chroni przed skutkami wyładowań elektrycznych.

W przypadku niewystarczającej nośności posadzki istnieje możliwość zamocowania maszyny karuzelowej do ściany na specjalnych elementach mocujących.

Rozwiązanie do zastosowania w warunkach wymagających ciągłej kontroli parametrów powietrza. Regał rotacyjny GIROCLASS umożliwia składowanie w środowisku kontrolowanym (wentylacja, klimatyzacja, system kontroli wilgotności, temperatury). Ponadto można zamontować czujniki przeciwpożarowe oraz czujniki gazu.

Klawiatura składa się z zespołu klawiszy i podświetlanego ekranu LCD. Informacje wyświetlane są w dwóch liniach (każda linia posiada 16 znaków, wysokość znaków 8 mm). Klawiatura pozwala na wykonywanie następujących funkcji: bezpośrednie przywoływanie określonej półki, kontrolę i wprowadzanie zmian w konfiguracji urządzenia, zapamiętanie czterech ostatnich przywoływanych poziomów z możliwością prostego powrotu do nich.

Klawiatura może być połączona z regałem za pomocą spiralnego kabla. Klawiatura znajduje się w magnetycznej obudowie, która umożliwia mocowanie jej w dowolnym miejscu.

Regał karuzelowy może zostać zaprojektowany z kilkoma oknami dostępu: przód/tył, góra/dół. Dzięki projektowi kilku okien dostępu, można pobierać artykuły z kilku lokalizacji jednocześnie – warunkiem jest jednak zastosowanie specjalnych półek.

Długość, szerokość oraz głębokość półek dostosowywane są do architektury pomieszczenia Klienta – dostosowywane do indywidualnych potrzeb.

Szuflady teleskopowe umożliwiają łatwy dostęp do dokumentacji. Wariant polecany w szczególności w: rejestracji medycznej, księgowości, urzędach, gdzie niezbędny jest porządek, chronologiczność lub alfabetyczność dokumentów.

wideo