REGAŁ KARUZELOWY TITAN

REGAŁ KARUZELOWY TITAN

CHARAKTERYSTYKA PRODUKTU

WIELOFUNKCYJNY, ELASTYCZNY I WSZECHSTRONNY. PROSTA ZASADA - DOSKONAŁA KONSTRUKCJA

Wysokiej jakości rozwiązanie technologiczne – usprawniaj procesy operacyjne, optymalizuj składowanie, zwiększ wydajność, automatyzuj wewnątrzmagazynowy przepływ towarów, redukuj koszty.

Regał karuzelowy TITAN to optymalne rozwiązanie do automatyzacji składowania artykułów o drobnych gabarytach, do których czas dostępu powinien być jak najkrótszy. Sprawdza się zarówno w zastosowaniach biurowych (dokumentacja, archiwa, nośniki danych), jak i produkcyjnych (magazyny, linie montażowe, hale produkcyjne). Do największych zalet regału TITAN należy możliwość składowania dużo większej ilości towaru niż na standardowych regałach, przy jednoczesnej oszczędności powierzchni.

Regał karuzelowy TITAN to niezbędne narzędzie w każdej firmie, dążącej do poprawy wydajności, szybkości oraz niezawodności.

TITAN jest maszyną, w której półki przesuwają się samoczynnie przed oknem dostępu operatora. Półka z poszukiwanym towarem zatrzymuje się na wysokości pulpitu, a system sygnalizacji pomaga odnaleźć położenie produktu. Wyposażenie maszyny jest modułowe – ta sama półka może być wyposażona w jeden, dwa, trzy lub cztery poziomy. Dodatkowe poziomy mogą być dodane lub usunięte zależnie od aktualnie składowanego towaru.

Wymiary regału karuzelowego są dostosowywane do architektury pomieszczenia Klienta, a jego wyposażenie zależne jest od przeznaczenia maszyny.

Regał karuzelowy TITAN zapewnia krótkie cykle, bezpośredni dostęp do każdego artykułu, wysoką zdolność przeładunkową oraz optymalne wykorzystanie przestrzeni. Automatyczny magazyn na drobne części to rozwiązanie, które ułatwia składowanie dużych ilości małych i różnorodnych artykułów przy dużym przepływie towarów.

Regał karuzelowy TITAN firmy Temrex to rozwiązanie do optymalizacji przestrzeni składowania, które umożliwia:

  • optymalizację zarządzania artykułami i zwiększenie wydajności – zabezpieczenie produktów i ograniczenie błędów pobierania,
  • uproszczenie i zabezpieczenie dystrybucji wszystkich niezbędnych artykułów – optymalizację stanów magazynowych,
  • istotne oszczędności procesów operacyjnych w firmie – minimalizację strat i marnotrawstwa zasobów firmowych,
  • obniżenie ryzyka zdarzeń wypadkowych,
  • uproszczenie zarządzania zapasami.

Uelastycznienie i usprawnienie organizacji pracy:

  • pełne identyfikowanie wydań itp. w czasie rzeczywistym (użytkownik ma dostęp jedynie do przypisanych mu towarów),
  • pełna dostępność artykułów i komponentów 24/7,
  • zoptymalizowanie przestrzeni składowania – zmniejszenie zajętości powierzchni do 90% (wykorzystanie dostępnej wysokości pomieszczenia, często niezagospodarowanej).

PARAMETRY TECHNICZNE

Konstrukcja Konstrukcja maszyny karuzelowej została tak zaprojektowana, aby umożliwiała ładowność półki od 150 kg (w przypadku regału TITAN G40) do 500 kg (w przypadku regału TITAN G160).
Malowanie proszkowe Szczególny nacisk położony został na estetyczne i trwałe wykończenie maszyny. Blachy poddawane są kompletnej obróbce powierzchniowej zakończonej nałożeniem farby proszkowej odpornej na zarysowania i utratę koloru. Na życzenie Klienta możliwe jest wykończenie według kolorystyki RAL.
Mechanizm ręcznego odblokowania W przypadku wystąpienia awarii lub zaniku zasilania, regał karuzelowy posiada mechanizm ręcznego odblokowania, dzięki czemu użytkownik ma dostęp do wszystkich artykułów znajdujących się w maszynie. Do obracania półek wykorzystywana jest korba (opcja dostępna w niektórych konfiguracjach regału).
Ekran dotykowy 5,7" Regał karuzelowy TITAN wyposażony jest w ekran dotykowy z piktogramami, umożliwiającymi sprawne poruszanie się po menu jak i zarządzanie wszystkimi parametrami maszyny: konfigurację urządzenia, przywoływanie półek, pomoc techniczną w postaci instrukcji wyświetlanych na ekranie, wybieranie numeryczne, zarządzanie wskaźnikami.
Kurtyna świetlna Regał karuzelowy TITAN posiada kurtyny świetlne tzw. bariery bezpieczeństwa klasy 4, które są aktywne podczas ruchu półek. Przerwanie wiązki powoduje zatrzymanie się urządzenia. Bariery bezpieczeństwa chronią operatora w trakcie ruchu półek.
Kurtyna elektryczna Regał karuzelowy TITAN może zostać wyposażony w kurtynę elektryczną, która całkowicie zamyka okno dostępu. Kurtyna jest przydatna w przypadku produktów, które powinny znajdować się w stałej temperaturze lub środowisku o stałych parametrach - służy zabezpieczeniu przedmiotów.
Łańcuch nośny Wzmocniony łańcuch nośny umożliwia obciążenie użytkowe każdej półki TITAN G160 do 500 kg.
Oświetlenie neonowe lub LED Regał karuzelowy może być wyposażony w oświetlenie neonowe lub LED - jesteśmy w stanie dostosować się do indywidualnych potrzeb Klienta, uwzględniając jednocześnie normy środowiskowe.
Silnik Silnik prądu zmiennego w regale TITAN wyposażony jest w motoreduktor z dopasowanym przełożeniem, który umożliwia długotrwałą i bezawaryjną pracę maszyny.
Falownik Dzięki zastosowaniu falownika maszyna posiada płynny start oraz stop, co zapobiega zarówno przemieszczaniu się towaru na półkach, jak i wydłuża żywotność wszystkich elementów mechanicznych takich jak: silnik, przekładnia zębata oraz łańcuch.
Port Ethernet Port Ethernet umożliwia zewnętrzną komunikację z maszyną oraz zmianę jej parametrów.
Emisja hałasu Hałas maszynowy emitowany przez użytkowaną maszynę nie przekracza 70 dB.

konfiguracje

WYPOSAŻENIE DODATKOWE

Czytniki kodów kreskowych używane są najczęściej w przypadku, gdy artykuły pobierane lub odkładane do regałów mają skomplikowane oznaczenia lub są trudne do odróżnienia. Czytnik kodów kreskowych może być zintegrowany ze stołem roboczym lub dostarczony jako urządzenie mobilne. Czytnik zintegrowany ze stołem roboczym umożliwia odczyt nawet przy dużych kątach nachylenia. Korzystanie z kodów kreskowych zwiększa precyzję pobierania i gwarantuje, że operatorzy wybiorą właściwe artykuły.

Regał karuzelowy TITAN może zostać wyposażony we wskaźniki strefowe. Wskaźniki można konfigurować dowolnie co 20 mm, co oznacza, że można mieć kilkadziesiąt, kilka lub jedną dużą strefę w zależności od potrzeb i składowanego asortymentu. Wskaźniki włącza się z poziomu administratora systemu. Strefy współpracują z oprogramowaniem, co ułatwia szybkie odnalezienie asortymentu przez operatora. 

Dodatkowy opcjonalny stop awaryjny jest umieszczony po drugiej stronie urządzenia, co umożliwia użytkownikowi szybką reakcję w razie nagłej awarii maszyny.

Opcjonalny system ochrony ESD polega na zastosowaniu ocynkowanych prowadnic zamiast prowadnic malowanych proszkowo. Zarówno wewnątrz maszyny, jak i na bokach półek oraz montażu dodatkowych szczotek w celu usunięcia ładunków elektrostatycznych z półki, jak i z całej maszyny, co pozwala na składowanie elementów wrażliwych na wyżej wymienione składniki. Zastosowanie materiałów antystatycznych znacząco zwiększa bezpieczeństwo miejsca pracy oraz chroni przed skutkami wyładowań elektrycznych.

W przypadku niewystarczającej nośności posadzki istnieje możliwość zamocowania maszyny karuzelowej do ściany na specjalnych elementach mocujących.

Rozwiązanie do zastosowania w warunkach wymagających ciągłej kontroli parametrów powietrza. Regał karuzelowy TITAN umożliwia składowanie w środowisku kontrolowanym (wentylacja, klimatyzacja, system kontroli wilgotności, temperatury). Ponadto można zamontować czujniki przeciwpożarowe oraz czujniki gazu.

Sterowanie regałem odbywa się za pomocą zintegrowanego kolorowego ekranu dotykowego.

Regał karuzelowy może zostać zaprojektowany z kilkoma oknami dostępu: przód/tył, góra/dół. Dzięki projektowi kilku okien dostępu, można pobierać artykuły z kilku lokalizacji jednocześnie – warunkiem jest jednak zastosowanie specjalnych półek.

Półki w maszynie TITAN mogą posiadać od jednego do czterech poziomów i być wyposażone w klapy ograniczające dostęp, przegrody ruchome, pojemniki różnego typu, przedziały zamykane, co daje gwarancję bezpiecznego składowania towarów o różnych wymiarach.

Długość, szerokość oraz głębokość półek dostosowywane są do architektury pomieszczenia Klienta – dostosowane do indywidualnych potrzeb.

Każdy regał karuzelowy może zostać wyposażony dodatkowo w zróżnicowane pojemniki z tworzywa sztucznego, specjalne pojemniki na kształtownikach rolkowych lub w stół roboczy na łożyskach wielokierunkowych.

Szuflady teleskopowe umożliwiają łatwy dostęp do dokumentacji. Wariant polecany w szczególności w: rejestracji medycznej, księgowości, urzędach, gdzie niezbędny jest porządek, chronologiczność lub alfabetyczność dokumentów.

wideo